Ultradźwiękowy detektor gazów – Searchzone Sonik

Ultradźwiękowy detektor gazów - Searchzone Sonik

Searchzone Sonik to nowoczesny, bezobsługowy detektor ultrasoniczny firmy Honeywell umożliwiający natychmiastową detekcję rozszczelnienia wysokociśnieniowej instalacji.

Ponieważ detektor ultrasoniczny nie potrzebuje czasu na dotarcie gazu do czujnika, gwarantuje on najszybszą detekcję wycieku substancji pod ciśnieniem. Co więcej ciągły i bezobsługowy pomiar zagwarantowany jest brakiem wpływu warunków atmosferycznych na pomiar – dlatego jest to rekomendowane rozwiązanie dla otwartych i dobrze wentylowanych przestrzeni (zbiorniki, obszary składowania, turbiny energetyczne).

Detektor Searchzone Sonik dostarczany jest z fabryczną kalibracją. Może być on dodatkowo testowany na obiekcie za pomocą dedykowanego testera lub z wykorzystaniem dowolnego źródła gazu pod ciśnieniem (np. puszka ze sprężonym powietrzem).

Jakość detektora potwierdza gwarancja producenta wynosząca 3 lata na całe urządzenie.

Dzięki wbudowanej komunikacji Bluetooth, obsługa i konfiguracja detektora jest możliwa zdalnie,  z wykorzystaniem urządzenia mobilnego (na życzenie dostępny jest smartfon w wykonaniu z certyfikatem ATEX).

Promień wykrywania detektora Searchzone Sonik wynosi do 20m.

Przejdź do strony produktu: tutaj

Pobierz kartę katalogową produktu: tutaj