ArtMeeting.pl – wirtualna odsłona kultury w naszych rękach!

Sztuka w czasach zarazy

ArtMeeting ma być internetowym miejscem promocji różnych wydarzeń kulturalnych. W tym roku miał się odbyć XVII Ogólnopolski Plener Plastyczny Pstrągowa 2020 jednak ze względu na sytuację epidemiologiczną w Polsce byliśmy zmuszeni go odwołać. W dobie ograniczonych możliwości organizowania tego typu imprez postanowiliśmy zaprosić artystów którzy mieli wziąć udział w tym plenerze do uczestnictwa w wirtualnym plenerze plastycznym „Sztuka w czasach zarazy 2020”. Relację z tego wydarzenia przekazujemy w zakładce Aktualności. Mamy nadzieję, że www.artmeeting.pl będzie miejscem wirtualnych spotkań ze sztuką, a wszystkich Państwa zachęcamy do aktywnego w tych spotkaniach uczestnictwa, oby jak najszybciej także „na żywo”.

 

ArtMeeting

Po każdym z dotychczasowych XVI Ogólnopolski Plenerów Plastycznych artyści biorący udział w plenerze przekazywali po jednej pracy na aukcję charytatywną. Taka aukcja to nie tylko zbieranie pieniądze na jakiś szczytny cel, ale także świetna zabawa i dreszczyk emocji zarówno dla licytujących jak i dla artystów. W tym roku sytuacja jest wyjątkowa, nie dlatego że plener jest wirtualny, ale dlatego że artyści, podobnie jak wiele innych profesji, mają ograniczone możliwości normalnego funkcjonowania. W związku z tym proponujemy, żeby tegoroczna aukcja była w formule 50/50 czyli, że połowa wylicytowanej kwoty zasili konto artysty a druga połowa na cel charytatywny. Mamy nadzieję, że jak co roku ta aukcja będzie dobrą zabawą a licytujący jak zwykle staną na wysokości zadania.
Zapraszamy serdecznie do śledzenia informacji na stronie www.ArtMeeting.pl. Zapewniamy, że pojawiają się bardzo ciekawe materiały, które do tej pory nie były publikowane tj. historie plenerów, zdjęcia z warsztatów naszych artystów, wiersze, firmy oraz przemyślenia artystów na temat obecnej sytuacji w kraju – zachęcamy do czytania, naprawdę warto. Dodatkowo wisienką na torcie jest galeria zdjęć, w której systematycznie pojawiają się nowe, ciekawe propozycje kadrów z samego pleneru, a niedługo również z wystawy poplenerowej – galeria zdjęć.

Ale kilka plenerowych zdjęć umieściliśmy poniżej:

Lucyna Gozdek
Lucyna GozdekMarek Marchwicki
Marek MarchwickiIza Kita
Iza KitaZbyszek Chrostek
Zbyszek ChrostekZdzisław Nitka
Zdzisław NitkaYolanta Nikt
Yolanta NiktStanisława Dobrzeniecka-Żyłkowska
Stanisława Dobrzeniecka-Żyłkowska