Historia firmy

2022

Aż 20 lat minęło jak jeden dzień...

W tym roku obchodzimy wyjątkowy jubileusz - 20-lecie firmy. Z tej okazji ponownie przygotowujemy szkolenie branżowe, huczny wernisaż oraz oryginalne upominki dla klientów.

2021

Debiut szkoleniowy i pełnoletność

Zorganizowaliśmy seminarium szkoleniowe dotyczące pomiarów fizykochemicznych w odniesieniu do konkluzji BAT. Wykłady zostały wygłoszone zarówno przez naszych pracowników jak również przez szanowanych i cenionych prelegentów z innych firm. Zorganizowaliśmy XVIII Ogólnopolski Plener Plastyczny zakończony wernisażem. Stan zatrudnienia: 35 osób.

2020

Realizacja kompleksowych systemów na rynek azjatycki

Równoległa produkcja dwóch większych wodnych systemów pomiarowych zabudowanych w kontenerach i specjalistycznych szafach. Zamówienia realizowane ze spełnieniem restrykcyjnych wymagań klasy korozyjności C5M na klimat morski w Azji. Wdrażanie nowych treści i pomysłów marketingowych przy pomocy nowych programów m. in. Adobe Indesign. W tym roku w Pstrągowej planujemy zorganizować XVII Ogólnopolski Plener Plastyczny. Stan zatrudnienia: 35 osób.

2019

Innowacyjność i stały rozwój

Oficjalne rozpoczęcie seryjnej produkcji paneli przygotowania próbki do wody pitnej we współpracy z światowym producentem urządzeń pomiarowych. Zakończona sukcesem produkcja zabudowanego stojaka z aparaturą pomiarową dla RPA. Budowa złożonych, kompleksowych systemów gazowych zabudowanych w specjalistycznych szafach lub kontenerach wykonanych na zamówienie. Zorganizowaliśmy XVI Ogólnopolski Plener Plastyczny w Pstrągowej. Stan zatrudnienia: 34 osób.

2018

Jubileusz firmy i otwarcie nowej siedziby

Oficjalne otwarcie naszej siedziby połączone z Jubileuszem 15-lecia funkcjonowania Spółki. Uczestnicy wydarzenia mieli okazję do zapoznania się z retrospektywną wystawą malarstwa Zbigniewa Chrostka; zwiedzić nową siedzibę firmy oraz brać udział w zorganizowanych przez pracowników Laboratoriach Sztuki. W tym roku w Pstrągowej planujemy zorganizować XV Ogólnopolski Plener Plastyczny. Stan zatrudnienia: 35 osób.

2017

Graniczna 105 nowym miejscem pracy

Załoga Technopomiaru przeniosła się do nowej siedziby przy ul. Granicznej 105. Od grudnia 2017 mamy do dyspozycji warsztat produkcyjny z zapleczem magazynowym, dwa laboratoria serwisowe, jedno wodno-gazowe oraz jedno laboratorium typu „clean room” do kalibracji liczników cząstek w cieczach i w gazach, nowoczesne pomieszczenia biurowe, sale konferencyjno-szkoleniowe wraz z dużą przestrzenią wystawienniczą. Zmieniliśmy logo firmy na bardziej nowoczesne. Wszystkie dokumenty zostały dostosowane do zmian.

2015

Remont wykupionej posiadłości

Otrzymaliśmy pozwolenie na adaptację wykupionego budynku. Pod koniec roku ruszyły prace remontowe nowej siedziby przy ul. Granicznej 105.

2014

Nowe działy w firmie

W odpowiedzi na wzrastającą liczbę zamówień na gotowe systemy analityczne wyodrębniamy Dział Projektowy z komórką Kontroli Jakości. Trwały prace adaptacyjne przy zakupionej nieruchomości, by uczynić ją optymalną dla naszych potrzeb. Stan zatrudnienia: 31 osób.

2013

Udany zakup nowej siedziby

Nabyliśmy na przetargu od Agencji Mienia Wojskowego budynek dawnego Wojskowego Domu Kultury przy ul. Granicznej 105, z celem przeniesienia siedziby Spółki do większego obiektu. Wdrażamy System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy PN-EN-18000, który również spełnia wymagania BS OHSAS 18001.

2012

Zmiana planów inwestycyjnych

Otrzymaliśmy wyróżnienie w rankingu „Diamenty Forbesa 2012”. Ze względów proceduralnych zaniechaliśmy inwestycji wybudowania nowej siedziby firmy przy ul. Strzeleckiej. Rozpoczęliśmy proces poszukiwania nowej lokalizacji Spółki.

2011

Konkurs architektoniczny

Rozpisaliśmy konkurs na architektoniczną koncepcję zabudowy tej działki, wyłoniliśmy zwycięzcę i zleciliśmy wykonanie projektu budowlanego nowej siedziby. Stan zatrudnienia: 23 osoby.

2010

Nowe perspektywy rozwoju

Zatrudnienie w firmie wzrosło do 22 pracowników, co wpłynęło na maksymalne wykorzystanie dostępnej powierzchni siedziby. W celu dalszego rozwoju Spółka wykupiła działkę budowlaną przy ul Strzeleckiej z zamiarem wybudowania nowej siedziby umożliwiającej realizowanie większych zleceń oraz zatrudnianie kolejnych specjalistów. Otrzymaliśmy 1 miejsce w kategorii „Firma mała wiarygodna i dynamiczna” w rankingu firm „Skrzydła Biznesu 2010” w województwie dolnośląskim. Zawarliśmy pierwszy kontrakt z zagranicznym podmiotem na dostawę dużego systemu analitycznego w kontenerze z lokalizacją końcową za granicą.

2009

Nowe miejsce plenerów plastycznych

Po pięciu latach zmieniliśmy miejsce organizacji plenerów plastycznych i przenieśliśmy się do „Siedliska Janczar” w Pstrągowej.

2008

System Zarządzania Jakością

Wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością zgodny z ISO9001:2008. System ten obejmuje procesy: sprzedaży, dostaw, serwisu, projektowania i produkcji. Stan zatrudnienia: 19 osób.

2006

Gazele Biznesu 2006

Dołączyliśmy do grona najdynamiczniej rozwijających się firm - „Gazele Biznesu 2006”. Stan zatrudnienia: 15 osób.

2004

Ponowna zmiana siedziby firmy

Otrzymaliśmy przedstawicielstwo firmy NEO Monitors. Kupiliśmy siedzibę przy ul. Buforowej 4C, co okazało się krokiem milowym w rozwoju firmy. Pracowaliśmy w 9 - osobowym składzie w budynku, który przeznaczony był dla 25 – osobowej załogi. Mieliśmy do dyspozycji pomieszczenia biurowe, magazyn i niewielki warsztat, - całość o powierzchni 420 m2. Oprócz stojaków pomiarowych i szaf analitycznych zaczęliśmy produkować kompletne kontenery analityczne. Odbywa się pierwszy Ogólnopolski Plener Plastyczny w Woli Michowej.

2003

Nowe Biuro przy ul. Braniborskiej

Otrzymaliśmy przedstawicielstwo firmy Sieger (obecnie Honeywell Analytics). Jesteśmy już w składzie 8- osobowym i przeprowadziliśmy się do większego biura przy ul. Braniborskiej. Powstał pomysł promocji i wspierania polskiej sztuki współczesnej poprzez organizację Ogólnopolskich Plenerów Plastycznych.

2002

Rejestracja firmy Technopomiar Sp. z o.o.

Firma rozpoczęła działalność w 4-osobowym składzie, w dwupokojowym biurze w hotelu robotniczym przy ul. Buforowej. Otrzymaliśmy przedstawicielstwo firmy Polymetron (obecnie Hach) oraz Sentry Equipment.