Niezawodne urządzenie do poboru próbek mleka


próbopobierak M4KSA Sentry
 

Próbopobierak higieniczny Sentry® ISOLOK® model M4KSA

Automatyczny próbnik punktowy Sentry® ISOLOK® M4KSA został stworzony do pobierania próbek cieczy w procesach wymagających zachowania najwyższych standardów higienicznych. Wszystkie elementy mechaniczne wykonane są z higienicznej stali nierdzewnej serii 300. Dzięki wykorzystaniu złącz Tri-Clamp można szybko i łatwo odłączyć urządzenie od procesu i rozebrać do czyszczenia bądź wymiany uszczelek. Niska powierzchnia kontaktu elementów urządzenia z medium procesowym dodatkowo ułatwia sanityzację.
Jedynym elementem ruchomym próbnika M4KSA jest nurnik sprzężony z tłokiem pneumatycznym. Proces poboru próbki kontrolowany jest pneumatycznie, poprzez naprzemienne podawanie ciśnienia na obie strony tłoka. Kontroler pneumatyczny pozwala na dostosowanie częstotliwości próbkowania do indywidualnych aplikacji klienta. Urządzenie pozwala na pobór małych (3 cm3) objętości z częstotliwością do 12 razy na minutę. Pozwala to na uzyskiwanie próbek złożonych (composite sampling) odzwierciedlających jakość całych partii produktu i zapewnia wysokie prawdopodobieństwo detekcji skażeń biologicznych.
Próbnik M4KSA z powodzeniem wspomaga procesy kontroli jakości już od 1976 roku. W przemyśle mleczarskim próbnik M4KSA znajduje zastosowanie zarówno na stacjach odbioru mleka, jak i na rurociągach tłocznych i ssawnych instalacji przetwórczych, pozwalając na pobór reprezentatywnych próbek do analiz jakościowych. Użytkownicy ISOLOK® M4KSA przyznają, że próbnik pozwolił im na znaczne ograniczenie czasu mieszania produktu oraz eliminację konieczności ręcznego poboru próbek ze zbiorników magazynowych.

Dzięki atestowi higienicznemu 3-A urządzenie sprosta wysokim wymaganiom przemysłu spożywczego, farmaceutycznego czy kosmetycznego. Wersja przystosowana do pracy w warunkach wybuchowych (ATEX) jest dostępna na życzenie.

Więcej informacji o produkcie na stronie:
https://technopomiar.pl/produkty/pobor-probki/probopobierak-model-isolok-m4ksa/