Artur Przebindowski – wystawa: 26.04 – 19.05.2012

Szanowni Państwo
Już w najbliższy czwartek zapraszamy do obejrzenia najnowszych prac Artura Przebindowskiego zdobywcy Grad Prix na ostatnim 23 Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie.
Wernisaż 26 kwietnia 2012 o godz. 19:00
w Galerii Arttrakt we Wrocławiu, przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1. 
Wystawa potrwa do 19.05.2012
Serdecznie polecam
Grzegorz Smakosz

 

Przebindowski

Galeria Arttrakt oraz autor

ARTUR PRZEBINDOWSKI

zapraszają na wernisaż wystawy

10 NOWYCH OBRAZÓW

który odbędzie się w dniu 26 kwietnia 2012 o godz. 19:00

w Galerii Arttrakt we Wrocławiu,
przy ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1

Wystawa potrwa do 19.05.2012

Obrazy przedstawiające kadry z wielomilionowych miast, będące specyficznym labiryntem, analityczna przestrzeń miejska zapisana jako spójny układ znaków plastycznych, a także piktogramy współczesnej ikonosfery miasta, to najnowsze obrazy Artura Przebindowskiego, absolwenta krakowskiej ASP, zdobywcy Grand Prix 23. Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego i wyróżnienia oraz nagrody publiczności na 40. Biennale Malarstwa Bielska Jesień. Fascynujące swym ogromem, jednocześnie wyludnione aglomeracje, mówią o tych aspektach kondycji współczesnego człowieka, które odnoszą się do jego konfrontacji z przestrzenią, w której żyje, jakiej doświadcza, i którą modeluje i oswaja. Artystę interesuje miasto, które jak sam mówi, w swojej strukturze materialnej jest śladem obecności człowieka, a w warstwie emocjonalnej, śladem ograniczonej kondycji człowieka.


Wystawa zakończy się finisażem 19 maja w Noc Muzeów o 19:00 na którym zapowiedziano prezentację kreacji, młodej, polskiej projektantki mieszkającej i tworzącej w Londynie – Pauliny Palian. Kreacje są tworzone specjalnie na tę okoliczność i jak zapowiada projektantka będą inspirowane malarstwem Artura Przebindowskiego.