11.02 – 01.03 Fashion or Obsession

Galeria Arttrakt ma przyjemność zaprezentować Państwu wystawę Anny Halarewicz pt.„Fashion or Obsession”. Jest to artystyczna wizja świata mody i jednostki uzależnionej od lansowanych przez ten świat zasad, trendów, haseł. Wśród fragmentów żurnalowych rysunków, znaków Chanel, Gucci, Prada, haseł z najnowszych magazynów Vogue, pojawia się sylwetka kobiety i jej niezmienny symbol kobiecości-wysokie obcasy …

 

Szanowni Państwo

Gorąco zachęcam do obejrzenia najnowszej propozycji w galerii ARTTRAKT.
Bardzo interesująca ekspozycja zarówno dla Pań jak i dla Panów.

Serdecznie polecam

Grzegorz Smakosz

Anna Halarewicz

Fashion or Obsession
11.02 – 01.03. 2011, Galeria Arttrakt

Galeria Arttrakt ma przyjemność zaprezentować Państwu wystawę Anny Halarewicz pt.„Fashion or Obsession”. Jest to artystyczna wizja świata mody i jednostki uzależnionej od lansowanych przez ten świat zasad, trendów, haseł. Wśród fragmentów żurnalowych rysunków, znaków Chanel, Gucci, Prada, haseł z najnowszych magazynów Vogue, pojawia się sylwetka kobiety i jej niezmienny symbol kobiecości-wysokie obcasy. Często pozbawiona indywidualnych cech, bez twarzy, ze znakiem firmowym lub zwierzęcą maską zamiast niej-kobieta Anny Halarewicz to produkt i zarazem ofiara świata mody. Artystka zdaje się pytać na ile jesteśmy w stanie zrezygnować ze swojej indywidualności próbując obsesyjnie dostosować się do panujących trendów. Ekspresyjny rysunek połączony z plamą jaskrawego koloru odzwierciedla dynamikę, blichtr, barwność świata mody, jednocześnie wciśnięta w przestrzeń obrazów rozczłonkowana postać, przypominająca manekina z wystaw sklepowych zapowiada pewną opresyjność środowiska mody i związanego z nią biznesu.
Anna Halarewicz urodzona w 1983 r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu na wydziale grafiki. W jej malarstwie ważną role odgrywa moda oraz jej wpływ i znaczenie jakie wywiera na człowieku. W swoim dorobku ma już kilkanaście wystaw indywidualnych. Jej prace publikowane były  w wielu magazynach związanych z modą np. w Twoim Stylu, Exklusivie, Bluszczu.

wernisaż: 11.02.2011, g.19:00, Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1

Fashion