XVIII Ogólnopolski Plener Plastyczny w klasycznym wydaniu – relacja na ArtMeeting.pl

Wirtualnie to jednak nie to samo, co stacjonarnie

W poprzednim roku ze względu na pandemię wiele wydarzeń trzeba było odwołać. Rygorystyczne, ogólnopolskie obostrzenia nie pozwoliły nam na organizację XVII Pleneru Plastycznego w Pstrągowej. Oczywiście, postanowiliśmy w pełni podporządkować się słusznym wytycznym reżimu sanitarnego, ale nie chcieliśmy całkowicie rezygnować z możliwości promowania sztuki współczesnej, dlatego postanowiliśmy przenieść wydarzenie do sieci. Powstała strona internetowa ArtMeeting oraz profile na social media wspierające to cykliczne wydarzenie. Bardzo ucieszyliśmy się, gdy artyści pochwalili nasz pomysł i z chęcią przystąpili do działania – obrazy powstały, a mogliśmy je podziwiać zdalnie!
Poprzedni rok był dla nas niezwykłym doświadczeniem i nauką: jak się coś chce to mimo ograniczeń można działać i tworzyć!
Jednak na szczęście w tym roku mogliśmy zorganizować XVIII Ogólnopolski Plener Plastyczny już w klasycznej formie. Po raz kolejny 16-stu artystów spotkało się, aby razem wziąć udział w plenerze i stworzyć niezwykłe dzieła sztuki. W 2020 r. pandemia zmusiła nas do wykorzystania internetu do zorganizowania pleneru wirtualnego. Pomimo, że w tym roku nie było takiej konieczności zdecydowaliśmy, że będziemy kontynuować relacje z tego wydarzenia zarówno na stronie www.ArtMeeting.pl jak i social media. Chcemy dzielić się emocjami, inspiracjami, przeżyciami, estetyką – po prostu sztuką. Już niedługo zdradzimy nasze plany dotyczące wernisażu poplenerowego, na który serdecznie zapraszamy.