XII Aukcja Sztuki „Przełam się sztuką” 10.12 godz. 18:00

Aukcja „Przełam się sztuką” to  niepowtarzalna okazja do zakupu oryginalnego prezentu, wzbogacenia swojej kolekcji, rozpoczęcia kolekcjonerskiej przygody!

XII Świąteczna Aukcja Sztuki „Przełam się sztuką”

10 grudnia, 2022 (sobota) g. 18:00

Aukcja na żywo: Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław

Aukcja w internecie: www.artinfo.pl oraz www.onebid.pl

Pobierz już teraz listę prac aukcyjnych i weź udział w ich licytacji

ZAPISZ SIĘ NA AUKCJE I LICYTUJ Z DOMU: XII Świąteczna Aukcja Sztuki „Przełam się sztuką” | Arttrakt (onebid.pl)

Hasło „Przełam się sztuką” nawiązuje do bożonarodzeniowej tradycji łamania się chlebem, składania życzeń, obdarowywania się prezentami. Chcemy pokazać, że stając się aktywnym odbiorcą sztuki-kolekcjonerem, możemy podarować sobie lub swoim bliskim nową jakość, nie tylko estetyczną, ale także intelektualną i emocjonalną.

Sztuka to nie tylko wartość materialna, ale również coś co budzi emocje, wrażliwość, fascynuje lub intryguje, oraz sprawia, że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem, ale również konkretną ideą, koncepcją, indywidualnością.

Tradycyjnie artyści proszeni są o przygotowanie prac, w których główną rolę odgrywa medium -papier, lub małych form malarskich. Papier, choć wydawałoby się medium nietrwałe i ulotne daje szeroki wachlarz możliwości i różnorodności, będąc podłożem dla najrozmaitszych technik : grafiki, fotografii, rysunku, akwareli czy kolażu. Mały format jest natomiast ciekawym wyzwaniem artystycznym. Często pomijany jako mało reprezentatywny, ma jednak w sobie coś ujmującego, intymnego, kameralnego. Zabieg miniaturyzacji przybliża z kolei pracę malarską do formy obiektu.