Wernisaż wystawy „Figury graniczne” Kasi Mądalskiej już w tę sobotę o 19:00!

Galeria Arttrakt, wernisaż

W imieniu Galerii Arttrakt serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy

KASIA MĄDALSKA

Figury graniczne

Kuratorka: Ida Smakosz-Hankiewicz
Wernisaż: 14.09.2019 r. (sobota), godz. 19:00
Czas trwania wystawy: 14.09 – 05.10.2019 r.
Galeria Sztuki Współczesnej Arttrakt ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław
Godziny otwarcia galerii: wtorek-piątek 12:00-18:00 i sobota 11:00-15:00
www.arttrakt.pl | www.facebook.com/Arttrakt

Zachęcamy do zapoznania się z katalogiem wystawy: zobacz katalog

Galeria Arttrakt, wernisaż

Kasia Mądalska, od już kilku dekad, przemieszczając się z jednego kraju do drugiego, gromadzi surowy, twórczy materiał, z którego później wykonuje kolaże. Lokując w swoich pracach zarówno fizyczny, jak i duchowy pierwiastek każdego z odwiedzanych miejsc, artystka tworzy wizualne świadectwo swojego nomadycznego życia.
(…)Cielesność w pracach Kasi Mądalskiej jest być może nie tyle zakamuflowana, co po prostu dyskretna. Chociaż prace artystki w pierwszym odbiorze generują myśl o czystej abstrakcji bazującej na wywoływanych samą formą dzieła emocjach, nasze oko każe nam doszukiwać się w pozornie chaotycznie zestawianych ze sobą fragmentach papieru, płótna czy tektury znajomych motywów i figur. Błędem byłoby poszukiwanie w sztuce Mądalskiej odniesień do kobiecości wyłącznie na poziomie narracyjnym – równie silnie wybrzmiewają one w warstwie formalnej. Już sama, tak charakterystyczna dla sztuki artystki, subtelna, utrzymana głównie w barwach czerwieni i różu kolorystyka, generuje skojarzenia z kobiecością – z całą jej łagodnością i zmysłowością, ale też delikatnością i kruchością.

Katarzyna Zahorska

Kasia Mądalska

Po wyjeździe do Kanady i Stanów Zjednoczonych w 1980 roku, na przełomie lat 1980/90 uzyskała dyplomy University of Akron (Bechelors of Fine Arts), a następnie Kent State University (Masters of Fine Arts) w dziedzinie malarstwa. Po ukończeniu studiów, obok działalności akademickiej, kontynuowała prace twórczą w pracowni Wydziału Malarstwa w Kent State. Jej prace były regularnie wystawiane przez Denis Conley Gallery, która reprezentowała interesy jej działalności artystycznej. Ze względu na znaczną liczbę zmian miejsc zamieszkania jakie nastąpiły po jej wyjeździe z Ameryki Północnej do Europy w połowie lat 90-tych, przez dłuższy czas Kasia nie wystawiała swoich prac.