Wernisaż wystawy „Duality” Małgorzaty Kosiec

ZATRACENIE, Małgorzata Kosiec, Duality

Galeria (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego oraz Galeria Arttrakt zapraszają na wernisaż wystawy

Małgorzata Kosiec

Duality

Kuratorka: Ida Smakosz-Hankiewicz
Wernisaż: 23.09.2019 r. (poniedziałek), godz. 19:00
Galeria (-1) Polskiego Komitetu Olimpijskiego
Centrum Olimpijskie im. Jana Pawła II
ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Warszawa

Galeria Arttrakt, wernisaż

Wystawa Małgorzaty Kosiec „Duality” prezentuje prace artystki powstałe w dwóch nurtach: abstrakcji i figuracji. Tytułowa Duality odnosi się więc przede wszystkim do tych dwóch tendencji, które przenikają się i uzupełniają, tworząc charakterystyczną dla Kosiec stylistykę, w której to artystka konsekwentnie odwołuje się do naszej wizualności i percepcji – ukrywa główny motyw, stwarza iluzje. Wszystkie prace charakteryzują się wielowymiarowością, trzeci wymiar zarówno w abstrakcji, jak i figuracji jest cechą rozpoznawczą tych obrazów.
Duality możemy odnieść też do głównego motywu, rozdwojonej postaci kobiecej i odczytać jako nawiązanie do złożoności natury i ludzkiej tożsamości.
Wreszcie Dualizm rozumiany jako przywiązanie do tradycji, także pod względem warsztatowym z jednoczesnym odwołaniem się do współczesnej wizualności kojarzonej z medialnym nadmiarem, przemijalnością, chaosem informacyjnym.
Małgorzata Kosiec wciąż poszukuje nowych rozwiązań artystycznych. W pracach figuratywnych coraz częściej rezygnuje z tradycyjnej prostokątnej formy podobrazia, w abstrakcjach wprowadza motyw światła-neonu. Rezultaty tych nowych poszukiwań artystki oglądać będzie można od 23 września na wystawie „Duality” w Galerii (-1) PKOL.

Ida Smakosz-Hankiewicz

Małgorzata Kosiec pracuje i żyje w Łodzi. Odkąd ukończyła z wyróżnieniem studia w 2000 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, nieustannie udoskonala swoją unikatową technikę malarską. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Finalistka programu International Young Art 2002 domu aukcyjnego Sotheby’s.
Jej prace prezentowane były na wielu wystawach, m.in. w Szwecji, Stanach Zjednoczonych, Niemczech czy Wielkiej Brytanii.