Technopomiar laureatem nagrody Skrzydła Biznesu

Chcielibyśmy podzielić się bardzo miłą informacją, że nasza firma zajęła w województwie dolnośląskim I miejsce jako wiarygodna i dynamiczna firma w rankingu            „Skrzydła Biznesu 2010” w kategorii małych firm…

 

KONKURS! Ogłaszamy konkurs na koncepcję architektoniczną dla nowej siedziby naszej firmy. Termin składania ofert do 22.10.2010. Wszystkie materiały dotyczące konkursu www.technopomiar.pl/konkurs

 

Szanowni Państwo

Chcielibyśmy podzielić się bardzo miłą informacją, że nasza firma zajęła w województwie dolnośląskim
I miejsce jako wiarygodna i dynamiczna firma w rankingu „Skrzydła Biznesu 2010”
w kategorii firm małych (obroty roczne 2 – 10 mln euro).
Ten sukces osiągnęliśmy dzięki współpracy z Państwa firmami, dzięki zaufaniu jakim nas Państwo obdarzacie zarówno w zakresie dostaw aparatury kontrolno-pomiarowej, w pracach serwisowych jak i realizacji dużych projektów „pod klucz”. Korzystając z okazji chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować za dotychczasową współpracę i obiecujemy być dla Państwa wiarygodnym partnerem także w przyszłości.

Z poważaniem

Zarząd i załoga firmy Technopomiar

 

 

Poniżej artykuł

Małe firmy znów w natarciu

RANKING „DGP Skrzydła Biznesu – Laur dla firm, którym można zaufać

Dobre wyniki finansowe i wzrost sprzedaży – to cechy firm mikro, małych i średnich wyróżnianych w rankingu „Dziennika Gazeta Prawna” – Skrzydła Biznesu, skierowanym do tysięcy przedsiębiorstw sektora MSP.

W miniony czwartek wręczyliśmy w Hotelu Art we Wrocławiu Skrzydła Biznesu najlepszym firmom województw dolnośląskiego oraz lubuskiego. Najlepszymi przedsiębiorstwami są wśród firm średniej wielkości: Motorpol z Wrocławia, wiodący w regionie diler samochodów Volkswagen, oraz AB Foods Polska z Nowej Soli, który jest polską częścią międzynarodowego koncernu działającego w sektorze spożywczym. W kategorii firm małych zwyciężyły wrocławski Technopomiar oraz producent mebli tapicerowanych Polset z Zielonej Góry. Wśród firm mikro zwyciężyły apteka Chmara-Lipianin z Nowej Rudy oraz zielonogórski Serwis Ogumienia Nowacki.

– Cieszymy się bardzo, że uznane w świecie marki kuchni orientalnej Blue Dragon i Pataks, które wprowadzaliśmy na polski rynek, trafiły nie tylko w polskie podniebienia, ale okazują się także biznesowym sukcesem – powiedział, odbierając wyróżnienie, Grzegorz Żołędziowski, członek zarządu AB Foods Polska. Mamy już w Polsce w miarę stabilne prawo, dzięki czemu wzrasta zainteresowanie inwestorów zagranicznych. Warto to wykorzystać.

Ranking Skrzydła Biznesu powstaje przy współpracy z firmą HBI oraz Krajowym Rejestrem Długów. Podstawą rankingu są wyniki firm osiągnięte w trudnym dla całego biznesu roku 2009. Kluczowa dla miejsca w rankingu jest ocena, jakie jest ryzyko upadłości badanej firmy. Wynik 100 punktów oznacza, że ryzyko takie – w ocenie HBI – nie istnieje. Wśród dolnośląskich firm sektora MSP najwyższą ocenę ma 5 firm, jedna firma mikro, trzy firmy małe oraz jedna firma średnia. Charakterystyczne, że przedsiębiorstwa te odznaczają się wysoka płynnością oraz minimalnym, albo co najwyżej niskim poziomem zadłużenia.

Podobnie jest w województwie lubuskim. Tu także znaleźliśmy pięć firm sektora MSP o najwyższym poziomie wiarygodności finansowej – jedną firmę mikro, trzy firmy małe i jedną średnią. Firmy charakteryzuje wysoka płynność i wysoka rentowność aktywów. Za wyjątkiem zielonogórskiego Polsatu lubuskie firmy rozwijają się przede wszystkim w oparciu o kapitał własny.


skrzydla biznesu
Fot. Wojciech Górski
Przedstawiciele zwycięskich firm: Wiola Dukiel (Motorpol), Grzegorz Żołędziewski (AB Foods), Teresa Lipianin (Chmara-Lipianin), Marek Łuczak (Polset) i Leszek Kowal (Technopomiar), odebrali nagrody podczas gali we Wrocławiu.


Krzysztof Bień


Kolejne aktualoności …

 

KONKURS

Ogłaszamy konkurs na koncepcję architektoniczną dla nowej siedziby naszej firmy.

      I nagroda – 15’000,00  zł brutto

      II nagroda – 10’000,00  zł brutto

      III nagroda – 5’000,00  zł brutto


Termin składani ofert do 22.10.2010.

Wszystkie materiały dotyczące konkursu www.technopomiar.pl/konkurs