3-18.02.2012 Wystawa -Roses are Red- Galeria Arttrakt

Technopomiar i Galeria Arttrakt zapraszają na wernisaż wystawy

Anny Gubernat „Roses are Red” który odbędzie się w dniu

3 lutego 2012 o godzinie 19:00

kurator: Magdalena Zięba

wystawa: 03.02.2012-18.02.2012

Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław

 

 

Galeria Arttrakt zaprasza
na wernisaż wystawy

Anny Gubernat
„Roses are Red”


który odbędzie się
w dniu 3 lutego 2012
o godzinie 19:00

kurator: Magdalena Zięba
wystawa: 03.02.2012-18.02.2012
Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław

Przyśniło mi się, że miałam rude włosy. Włosy jak ogień wyjęte z obrazów Tycjana i Prerafaleitów. Obejmujące sobą ciało, oplatające oczy i usta. Wirujące, rozlewające się w pomarańczowej barwie ognia.

Obrazy Ani Gubernat z cyklu Roses are red można by skomentować tylko tymi słowami, bo przede wszystkim tematyzują one rudość. Rude włosy pojawiają się jako leit motiv prac, malowanych z gracją i dbałością o warsztat. To czyste malarstwo. Przez nie przebija jednak więcej, niż można by przypuszczać. To cykl o fenomenie rudych włosów, ale i o ich malarskich właściwościach. O osobach oraz ich osobowościach, przebijających się przez stereotyp. Roses are red to właśnie studium postaci, ale i oddanie hołdu medium, jakim jest samo malarstwo.

Anna Gubernat urodziła się w 1984 roku w Gliwicach. Maluje od czwartego roku życia. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu, gdzie w 2008 roku obroniła Dyplom na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych.
Swoje prace konstruuje jako literackie pejzaże, w których obrazy są elementami krajobrazu, a historie wydarzają się w przestrzeni, pomiędzy. Idealizuje i deformuje. Eksploruje powierzchnię obrazu, jego płaskość i głębię, realność i iluzję. Interesuje ją rzeczywistość obrazu i obraz rzeczywistości.
W 2005 roku zdobyła I Nagrodę w Konkursie Samsung Art Master, w 2010 była finalistką konkursu Grolsch Independence Award. Brała udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą