Wszędzie można rozmawiać za pomocą gestów – Ryszard Grzyb – Malarstwo

 

Galeria Arttrakt zaprasza na wernisaż wystawy

Ryszarda Grzyba „Wszędzie można rozmawiać za pomocą gestów”

który odbędzie się w dniu 30.03.2012 o godzinie 19:00

kurator: Leszek Czajka

wystawa: 30.03-21.04

Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław

 

 

Szanowni Państwo

Tej wystawy nie wolno przeoczyć.
Już w najbliższy piątek 30.03 o godzinie 19.00
w galerii ARTTRAKT we Wrocławiu

Serdecznie polecam

Grzegorz Smakosz

 

Galeria Arttrakt zaprasza
na wernisaż wystawy

Ryszarda Grzyba
„Wszędzie można
rozmawiać
za pomocą gestów”

który odbędzie się
w dniu 30.03.2012
o godzinie 19:00

kurator: Leszek Czajka
wystawa: 30.03-21.04
Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław

Ryszard Grzyb urodził się w 1956 roku w Sosnowcu. Studiował w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu, w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego (1976–1979) oraz na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (1979–1981). Dyplom uzyskał w pracowni prof. Rajmunda Ziemskiego. Po studiach pracował jako asystent w Pracowni Malarstwa i Rysunku na Wydziale Wzornictwa Przemysłowego w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

W latach 1982–1992 był członkiem Gruppy (Paweł Kowalewski, Jarosław Modzelewski, Włodzimierz Pawlak, Marek Sobczyk, Ryszard Woźniak), z którą wystawiał i uczestniczył w jej akcjach. Był też współzałożycielem i wydawcą pisma Gruppy – „Oj dobrze już”. Owocem undergroundowego okresu „gruppowego” stały się prace na papierze, których ekspresyjna forma korespondowała z zaangażowaniem, z jakim należący do niej artyści występowali w obronie wolności, zabierali głos w kwestiach politycznych, narodowych czy artystycznych.

 

W swojej sztuce Ryszard Grzyb kieruje się przeczuciem, że drogą do malarstwa jest kolor i forma. Ale również kieruje się wiarą w szczególną rolę malarstwa i jego głęboki sens.
Na wystawie  pokazane będą nowe prace na papierze i kilka prac malarskich. Główną rolę odgrywają w nich zwierzęta, których obecność można zinterpretować jako oznakę duchowej i umysłowej swobody artysty. Grzyb swoją życiową energię zmienia w nich w kształt i kolor. Prace przesycone są atmosferą świeżości, uwolnionej wyobraźni i radości tworzenia. Jedne nosorożce występują przeciw czerwieniom, inne przeciw błękitom, pulsujące oranże splatają się z fioletami lub same czernie wprawiają w ruch świat z wyobraźni artysty…